Jak vybrat správný tarif na mobil

S koupí mobilního telefonu a nové SIM karty přichází i otázka, který z nabízených tarifů si vybrat. Nebo se snad máme rozhodnout pro předplacenou kartu? Nabídka je velká, a tak je jasné, že laik může mít problém se v ní orientovat.

 

Pravdou totiž je, že každý tarif má své výhody i nevýhody. Díky tomu si sice každý z nás může vybrat takový, který bude ideální, avšak najít jej není vždy zrovna jednoduché. Situaci nepomáhá ani to, že se operátoři jak v reklamách, tak na prodejnách snaží prodávat především ty nejdražší tarify, a to často bez ohledu na to, zda by pro nás nebyla nějaká levnější varianta lepší. Je tedy dobré, když si předem uděláme představu o tom, co potřebujeme.

 

chytrý mobilní telefon

 

V první řadě se zaměřme na to, kolik času strávíme voláním. Dobré je, pokud si uděláme například tabulku, kam si budeme zapisovat, jak často jsme volali a jak dlouho onen hovor trval. Tak zjistíme, kolik minut bychom potřebovali. Zde je samozřejmě dobré si vzít raději o něco víc, neboť nikdy nevíte, kdy přijde nějaká krizová situace a vaše provolané minuty se značně zvýší.

 

Dále je také dobré si uvědomit, zda budeme potřebovat internet, a pokud ano, tak o jaký objem dat půjde. Zde je samozřejmě dobré poznamenat, že mnoho veřejných míst, jako jsou obchodní centra, restaurace ale i náměstí mají volnou wi-fi, kterou můžete v případě potřeby využít.

 

hraní hry na mobilu

 

Tím posledním, na co se zaměříme, jsou SMS a MMS. Ačkoliv ani jedno z nich se již dnes příliš neposílá, především díky aplikacím jako Messenger a Whatsapp, stále jsou lidé, kteří na ně nedají dopustit. Spočítejte si tedy, kolik jich měsíčně pošlete. Až budete mít tyto údaje, můžete si pak vyhledat tarif, který bude co nejlépe odpovídat vašim potřebám. Následně pak můžete již jen zajít do prodejny a sjednat si jej. Díky tomu se vyhnete přesvědčování od prodavačů, což také není k zahození.

Věc, která ovládá dnešní generaci

Je úplně normální, že každá generace rozebírá nejrůznější záležitosti. Snad každý z nás od někoho slyšel nejrůznější věty od starších lidí, kteří nám vykládali, jak to chodí za starých časů a jak to chodilo v dřívějších dobách. Je velmi náročné se aklimatizovat do každé generace, ale naše doba přinesla něco, s čím se nejstarší členové našich rodin opravdu perou a co je pro ně velká španělská vesnice.

člověk s mobilem

Mobil, je elektronické zařízení, bez kterého si nedokážeme dnešní svět představit. Bez něj netrefíme v ulici dál než za roh další ulice, nedokážeme se spojit s přáteli a nedokážeme prostě bez toho zařízení absolutně fungovat. I když to může znít poněkud smutně, rozhodně krom nejrůznějších mínusů má toto elektronické zařízení hlavně plusy, díky kterým si můžeme dokonale zjednodušit náš život a můžeme být mnohem produktivnější, než mohli být lidé dříve. Máme vše mnohem rychleji hotové, zařízené, vše opravdu rychle dohledané. Nemusíme kupovat velké zrcadlové fotoaparáty, protože dnešní fotky z těch nejkvalitnějších mobilů jsou na špičkové úrovni.

mobil

Samozřejmě má celkový svět s mobilem spoustu negativních dopadů na dnešní dobu, a hlavně na dnešní mladou generaci, ale zároveň má velká pozitiva a měli bychom se celkově naučit žít s výhodami dnešní doby. Měli bychom se sžít s tím, co nám život a dnešní doba nabízí, a nejen neustále nadávat, jaké to má negativní dopady na dnešní generaci. Pro starší generace není samozřejmě vůbec jednoduché si zvykat na veškeré nástrahy, které jsou s telefonem spojené, ale je škoda je nevyužít. Už velká spousta lidí ze starších generací začala přicházet moderní elektronice na chuť a snaží se naučit vše, aby mohli využívat pozitiva dnešní moderní doby. Je skvělé, když mohou být starší generace v kontaktu s nejrůznějšími členy rodiny, které bydlí daleko nebo se kterými se nemohou například vídat. Mohou sledovat nejrůznější pořady nebo využívat čtečku knih.

Ať už patříte mezi skupinku, co moderní technologie využívá naplno nebo na ně jen nadává. Rozhodně byste se měli pokusit alespoň porozumět telefonům a usnadnit si kus života.

Hry na mobilech

Dostupná zábava

Chytrý mobilní telefon má dnes spousta lidí, protože je to opravdu inteligentní zařízení, na kterém můžeme dělat spoustu věcí. Pořízení něco stojí, ale následně jej používáme klidně každý den třeba tři roky. Proto musíte myslet i do budoucna, aby Vám zakoupené zařízení stále vyhovovalo. Kromě pomoci v zaměstnání či při studiu je to skvělý zdroj zábavy. Můžeme zde třeba mít třeba profil na sociální sítí, kde je spousta příspěvků, které nás budou bavit.

mobilní telefon

Další možností jsou hry, přičemž na této platformě jich existuje spousta, přičemž velká část je na Android i Apple. Výhodou mobilu je právě jeho svoboda, protože můžeme klidně hrát venku, kde široko daleko není elektrická zásuvka. S power bankou nejsme limitování ani výdrží baterie. Mobil má v sobě i různé senzory, takže při hraní letecké hry můžeme pilotovat přes naklánění zařízení. Výběr her je velký, přičemž řada z nich je online, kdy se můžete předhánět s dalšími skutečnými lidmi.

Dostatek výkonu

Abychom si během svého volného času mohli zahrát i náročné hry s propracovanou grafikou, tak to chce dostatečně výkonné zařízení. Samozřejmě záleží, jestli máte hry jako doplňkovou aktivitu či jste čistokrevný hráč. Jako první bychom u herního mobilu měli sledovat kvalitu obrazu a obnovovací frekvenci. Samozřejmostí je dostatečný výkon CPU a GPU, přičemž v dnešní době jsou hodnoty opravdu solidní.

hra na mobilu

Zjistěte však, jak je na tom chlazení, protože při zahřívání výkon klesá. Dále tu máme paměť RAM, přičemž zde je jednoduché pravidlo, že čím více, tím lépe. Když už jsme u paměti, tak zařízení by mělo mít dostatečně velké úložiště, aby se nám na něj vlezla spousta her. Samozřejmě záleží na tom, jaký máte rozpočet, přičemž i za poměrně nízkou cenu se dají koupit mobily, na kterých si zahrajeme spoustu her z obchodu Play a hraní bude stále plynulé třeba na střední detaily. U jednotlivých zařízení si můžeme najít recenze na internetu.

Jaká byla první aplikace pro mobilní telefony

Prakticky nezbytnou součástí dnešních mobilních telefonů jsou i nejrůznější aplikace. Bez nich si jej už prakticky neumíme představit. Může se jednat o hry, programy na psaní, poslouchání hudby, ale i spoustu dalšího. Je však jasné, že tomu tak ne vždy bylo. Ti starší si jistě vzpomenou na první mobily, které sloužily skutečně jen pro volání a měly pouze klávesnici a malý displej. Přesto stály (na tu dobu) skutečně velké peníze. V té době se samozřejmě o aplikacích nikomu ani nesnilo.

 

moderní mobil se spoustou aplikací

 

Je tedy dobré se podívat, která byla vlastně ta první. Koneckonců, právě ona znamenala začátek nové éry, kdy telefon nemusí být používán pouze ke svému hlavnímu účelu, tedy volání či psaní SMS. Možná vás to překvapí, ale v mobilech ji najdeme dodnes. Je také mnohem starší, než si většina z nás dovede představit. Samozřejmě se nejedná o složitou aplikaci. Mobily v té době by takový program nezvládly. Jedná se o klasickou kalkulačku. Tu najdeme již ve starších typech mobilů, a je nainstalovaná i v těch nejnovějších.

 

aplikace existovaly již ve starších modelech

 

Samozřejmě vyvstává otázka, zda ji skutečně můžeme považovat za aplikaci. Zde je tedy potřeba tento termín definovat. Pokud to zjednodušíme, jedná se o program v mobilním telefonu, který umožňuje přístroj využívat jiným způsobem. A je potřeba říci, že to kalkulačka rozhodně splňuje.

 

Jinou otázkou pak je, jak často je právě ona používána, ať už v minulosti nebo v současnosti. Zde je potřeba říci, že ačkoliv rozhodně měla své uplatnění, její používání nebylo v minulosti až tak jednoduché. Čísla šlo samozřejmě zadat poměrně snadno, avšak navolení matematické operace bylo složitější. Proto také většina lidí dávala přednost té klasické.

 

Dnes je její používání samozřejmě mnohem jednodušší. Také má podstatně více funkcí. Díky tomu již klasickou kalkulačku má jen málokdo. Dá se v podstatě říci, že ji mobilní telefon téměř úplně nahradil. A rozhodně to není jediný přístroj, který podobný osud potkal.