Jak vybrat správný tarif na mobil

S koupí mobilního telefonu a nové SIM karty přichází i otázka, který z nabízených tarifů si vybrat. Nebo se snad máme rozhodnout pro předplacenou kartu? Nabídka je velká, a tak je jasné, že laik může mít problém se v ní orientovat.

 

Pravdou totiž je, že každý tarif má své výhody i nevýhody. Díky tomu si sice každý z nás může vybrat takový, který bude ideální, avšak najít jej není vždy zrovna jednoduché. Situaci nepomáhá ani to, že se operátoři jak v reklamách, tak na prodejnách snaží prodávat především ty nejdražší tarify, a to často bez ohledu na to, zda by pro nás nebyla nějaká levnější varianta lepší. Je tedy dobré, když si předem uděláme představu o tom, co potřebujeme.

 

chytrý mobilní telefon

 

V první řadě se zaměřme na to, kolik času strávíme voláním. Dobré je, pokud si uděláme například tabulku, kam si budeme zapisovat, jak často jsme volali a jak dlouho onen hovor trval. Tak zjistíme, kolik minut bychom potřebovali. Zde je samozřejmě dobré si vzít raději o něco víc, neboť nikdy nevíte, kdy přijde nějaká krizová situace a vaše provolané minuty se značně zvýší.

 

Dále je také dobré si uvědomit, zda budeme potřebovat internet, a pokud ano, tak o jaký objem dat půjde. Zde je samozřejmě dobré poznamenat, že mnoho veřejných míst, jako jsou obchodní centra, restaurace ale i náměstí mají volnou wi-fi, kterou můžete v případě potřeby využít.

 

hraní hry na mobilu

 

Tím posledním, na co se zaměříme, jsou SMS a MMS. Ačkoliv ani jedno z nich se již dnes příliš neposílá, především díky aplikacím jako Messenger a Whatsapp, stále jsou lidé, kteří na ně nedají dopustit. Spočítejte si tedy, kolik jich měsíčně pošlete. Až budete mít tyto údaje, můžete si pak vyhledat tarif, který bude co nejlépe odpovídat vašim potřebám. Následně pak můžete již jen zajít do prodejny a sjednat si jej. Díky tomu se vyhnete přesvědčování od prodavačů, což také není k zahození.