Peníze jsou nepostradatelné

Každý z nás potřebuje peníze. To je už dávno známá pravda, to je realita, do které jsme se v průběhu staletí dopracovali. Zatímco v pradávných dobách lidstvo něco jako peníze nemělo a případné zboží a služby si poskytovalo ve formě vzájemné výměny něčeho za něco, postupem času se tento proces měnil a z finančních prostředků v rukou vyvolených se stalo něco, co už nemůže postrádat vůbec nikdo z nás lidí. Protože jak bychom dnes žili, kdybychom peníze neměli, že? I ti nahoře, i ti dole, i lidé nároční i skromní aspoň nějaké ty finanční prostředky mít musí. Protože nebýt jich, postrádali bychom všechno, co nelze získat jinak než formou koupě.

Peníze mít musíme. Nevyhnutelně. Akorát je smutné, že je navzdory tomuto faktu někdy nemáme. Někdy tyto dojdou. A pak už nic nezaplatíme, ani kdybychom to zaplatit měli nebo přímo museli. Někdy máme moc hluboko do kapsy a někdy máme už i jen onen takzvaný vítr v kapse.

čas jsou peníze

A když je tomu tak? Co s tím?

Někdy si lze postrádané peníze pochopitelně vyzvednout, pokud je máme někde naspořené, někdy si je můžeme zkusit dost rychle přivydělat. Ale to neplatí ani zdaleka ve všech případech, je tu tolik lidí, kteří nemají ani jednu z těchto možností! Kteří by sice chtěli a potřebovali peníze, ale nijak se k nim nedostanou.

britské libry

A co mají dělat ti, kdo mají platit, ale nemají čím? Ti si přece mohou aspoň nějaké půjčit. Pokud se jim podaří najít půjčku, kterou mohou dostat. A nejlépe pokud objeví půjčku, kterou také dokážou později patřičně a bez větších potíží splatit, protože nejsou-li toho schopni, pak si půjčením si peněz jenom zadělají namísto současných problémů na problémy budoucí.

Lidé by si tedy měli brát půjčku dosažitelnou a výhodnou. Takovou, jaká je třeba nebankovní hypotéka. Kterou může mít vlastně kdokoliv, kdo má nemovitý majetek, jímž by za její vrácení ručil. Ano, i takto jednoduše se dá dostat k penězům. A to je často jedině dobře.

Bez peněz nelze žít

Možnosti nás lidí se zdají být pomalu neomezené. Cokoliv nám přijde na mysl, to můžeme mít, v čemž předčíme všechny ostatní tvory sdílející s námi naši planetu. Jenže to má háček. Máme-li takovou možnost skutečně mít, neobejdeme se bez peněz. Takové neomezené možnosti jsou totiž závislé na tom, kolik jsme za to, co chceme mít, schopni zaplatit. Kdo má peněz dost, ten má třeba skutečně všechno, co jenom chce mít. Zatímco ten, kdo peníze nemá, je na tom zle, tomu je kdeco nedosažitelné.

Z toho pak vyplývá logická skutečnost, že my lidé prostě peníze potřebujeme. A musíme se k nim nějak dostat. Logicky tak, že si je vyděláme. A pokud si je nevyděláme? Pak si je třeba můžeme půjčit.

eura bankovky

Jenže s takovými půjčkami je to přece jenom poměrně ošemetné. Sice jsou nám nabízeny pomalu na každém kroku, sice se poskytovatelé půjček doslova předhánějí v různých nabídkách, jenže jakmile není zájemce o půjčku náležitě kvalitní, má smůlu. Stačí třeba nižší příjem nebo záznam v registrech dlužníků, případně pak i jiná potíž, a hned je žádání o půjčku v bance zbytečné, je to předem prohraný boj. Protože banky nepůjčí nikomu, komu dostatečně nedůvěřují.

A když potřebují pomoc ti, jimž v bance nevyhověli? Pak se musí zkusit štěstí u nebankovní společnosti v podobě nebankovní hypotéky. Protože jsou to právě takové nebankovní hypotéky, které dávají naději i lidem, kteří nemohou moc nabídnout. Tady se totiž ručí za splácení půjčených peněz nemovitostí žadatele. A to dává možnost vyhnout se náročnému prověřování toho, jak na tom žadatel po finanční stránce je.

počítání eur

A tak o nebankovní hypotéky žádají ti, kteří jinde neuspěli nebo se neúspěchů jinde obávají. Tady totiž hned vědí, na čem jsou. Schválení probíhá rychle, peníze se tu nabízejí relativně výhodně, a tak je to mnohdy ta nejlepší volba, pro kterou se může člověk v tísni rozhodnout.

Je vaše hypotéka skutečně výhodná?

Hypotéka nemusí být peklem pouze pro ty, kteří na ni nedosáhnou, jelikož jsou momentální podmínky pro získání hypotéky skutečně velmi náročné. Může totiž vyděsit i ty, kteří ji už mají, a končí jim fixace. Úroky se najednou promění v částky, které ohrožují rozpočet, a člověk začne uvažovat o tom, zda byl vůbec dobrý nápad vzít si hypotéku. Bohužel už je pozdě na to zkoušet vycouvat. Prodat si střechu nad hlavou nezní jako ideální řešení, a peníze z účtu mizí každý měsíc tak rychle, jak jen mohou. Co se s tím dá dělat?

peníze a budík

Zvažte možnosti

Vezměte si svoji smlouvu, a projděte veškeré detaily, výši úroků, i dobu fixace. Pak můžete začít porovnávat. Nenajdete se na trhu jiný ručitel, který by vám mohl nabídnout lepší podmínky? Můžete samozřejmě zkusit zažádat o refinancování i ve vaší bance, avšak je nutno dodat, že finanční společnosti rády předhánějí jedna druhou, a tak je nejlepší zkusit získat co nejvíce nabídek. Na poli vedle bankovních hypoték, narazíte i na nebankovní hypotéky https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/. Tento produkt nabízejí nebankovní finanční instituce, které bankám často konkurují. Nabízejí rychlejší a efektivnější řešení vašeho problému, a to právě vám na míru. Nejsou vázány bankovními předpisy, tudíž vám mohou nabídnout lepší podmínky. Někteří lidé věří skepticky pouze bankám, protože vše neznámé je děsí, avšak v dnešní době už spousta lidí přišla na to, že jelikož jsou tyto instituce legální, tedy pracují na základě povolení poskytovat úvěry, nejsou nikterak nebezpečné, a skutečně mohou ulevit od potíží.

mince a propisky

Požádejte o pomoc

Ideální je pak požádat o pomoc a radu i nějakého toho finančního konzultanta, tedy člověka, který vám poradí, jaký produkt pro vás bude nejlepší, a jaké máte vlastně možnosti. Člověk, který se pravidelně nepohybuje ve finanční sféře, totiž dost dobře možná netuší, na co má vlastně nárok, a kde dělá chybu. Jednoduše řečeno je dost možné, že přeplácíte tam, kde nemusíte, aniž byste si tento fakt uvědomovali.