Peníze jsou nepostradatelné

Každý z nás potřebuje peníze. To je už dávno známá pravda, to je realita, do které jsme se v průběhu staletí dopracovali. Zatímco v pradávných dobách lidstvo něco jako peníze nemělo a případné zboží a služby si poskytovalo ve formě vzájemné výměny něčeho za něco, postupem času se tento proces měnil a z finančních prostředků v rukou vyvolených se stalo něco, co už nemůže postrádat vůbec nikdo z nás lidí. Protože jak bychom dnes žili, kdybychom peníze neměli, že? I ti nahoře, i ti dole, i lidé nároční i skromní aspoň nějaké ty finanční prostředky mít musí. Protože nebýt jich, postrádali bychom všechno, co nelze získat jinak než formou koupě.

Peníze mít musíme. Nevyhnutelně. Akorát je smutné, že je navzdory tomuto faktu někdy nemáme. Někdy tyto dojdou. A pak už nic nezaplatíme, ani kdybychom to zaplatit měli nebo přímo museli. Někdy máme moc hluboko do kapsy a někdy máme už i jen onen takzvaný vítr v kapse.

čas jsou peníze

A když je tomu tak? Co s tím?

Někdy si lze postrádané peníze pochopitelně vyzvednout, pokud je máme někde naspořené, někdy si je můžeme zkusit dost rychle přivydělat. Ale to neplatí ani zdaleka ve všech případech, je tu tolik lidí, kteří nemají ani jednu z těchto možností! Kteří by sice chtěli a potřebovali peníze, ale nijak se k nim nedostanou.

britské libry

A co mají dělat ti, kdo mají platit, ale nemají čím? Ti si přece mohou aspoň nějaké půjčit. Pokud se jim podaří najít půjčku, kterou mohou dostat. A nejlépe pokud objeví půjčku, kterou také dokážou později patřičně a bez větších potíží splatit, protože nejsou-li toho schopni, pak si půjčením si peněz jenom zadělají namísto současných problémů na problémy budoucí.

Lidé by si tedy měli brát půjčku dosažitelnou a výhodnou. Takovou, jaká je třeba nebankovní hypotéka. Kterou může mít vlastně kdokoliv, kdo má nemovitý majetek, jímž by za její vrácení ručil. Ano, i takto jednoduše se dá dostat k penězům. A to je často jedině dobře.