Je vaše hypotéka skutečně výhodná?

Hypotéka nemusí být peklem pouze pro ty, kteří na ni nedosáhnou, jelikož jsou momentální podmínky pro získání hypotéky skutečně velmi náročné. Může totiž vyděsit i ty, kteří ji už mají, a končí jim fixace. Úroky se najednou promění v částky, které ohrožují rozpočet, a člověk začne uvažovat o tom, zda byl vůbec dobrý nápad vzít si hypotéku. Bohužel už je pozdě na to zkoušet vycouvat. Prodat si střechu nad hlavou nezní jako ideální řešení, a peníze z účtu mizí každý měsíc tak rychle, jak jen mohou. Co se s tím dá dělat?

peníze a budík

Zvažte možnosti

Vezměte si svoji smlouvu, a projděte veškeré detaily, výši úroků, i dobu fixace. Pak můžete začít porovnávat. Nenajdete se na trhu jiný ručitel, který by vám mohl nabídnout lepší podmínky? Můžete samozřejmě zkusit zažádat o refinancování i ve vaší bance, avšak je nutno dodat, že finanční společnosti rády předhánějí jedna druhou, a tak je nejlepší zkusit získat co nejvíce nabídek. Na poli vedle bankovních hypoték, narazíte i na nebankovní hypotéky https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/. Tento produkt nabízejí nebankovní finanční instituce, které bankám často konkurují. Nabízejí rychlejší a efektivnější řešení vašeho problému, a to právě vám na míru. Nejsou vázány bankovními předpisy, tudíž vám mohou nabídnout lepší podmínky. Někteří lidé věří skepticky pouze bankám, protože vše neznámé je děsí, avšak v dnešní době už spousta lidí přišla na to, že jelikož jsou tyto instituce legální, tedy pracují na základě povolení poskytovat úvěry, nejsou nikterak nebezpečné, a skutečně mohou ulevit od potíží.

mince a propisky

Požádejte o pomoc

Ideální je pak požádat o pomoc a radu i nějakého toho finančního konzultanta, tedy člověka, který vám poradí, jaký produkt pro vás bude nejlepší, a jaké máte vlastně možnosti. Člověk, který se pravidelně nepohybuje ve finanční sféře, totiž dost dobře možná netuší, na co má vlastně nárok, a kde dělá chybu. Jednoduše řečeno je dost možné, že přeplácíte tam, kde nemusíte, aniž byste si tento fakt uvědomovali.