Účetnictví není hračka

Rozumíte účetnictví? A rozumíte mu natolik dobře, že byste si troufnuli pustit se do svého vlastního soukromého podnikání a vypořádávat se zde sami se všemi těmi finančními záležitostmi, s příjmy, daněmi, pojištěními, daňovými úlevami a kdo ví, čím vším ještě? A pokud jste odpověděli, že ano, jste si tím jisti, nebo jde do určité míry jenom o vaše neopodstatněné holedbání se?

eura hotovost

Mnoho lidí musí zkrátka přiznat, že tomu zase až tak nerozumí. Případně tomu dokonce vůbec nerozumí. Není na tom nic divného, protože to stát, tedy politici, dokázal v mnoha ohledech natolik zkomplikovat, že už by s tím šel člověk v nadneseném smyslu slova nejraději do chlívku. Protože se v tom jenom prase vyzná. Anebo by se dala použít slova pana Krampola z jedné z jeho známých scének, kde tento prohlašoval, že v tom se vyznají jedině k… (míněna děvčata lehkých mravů), protože to vymyslela jedna z nich.

A copak se dá soukromě podnikat, když to člověk nezvládne správně vyúčtovat? Copak by se vyplatilo pracovat sami pro sebe, když by každá kontrola přinesla jenom sankce za nejrůznější pochybení? Dá se to, ale nevyplácelo by se to. A tak vděčíme za to, že tu vůbec nějaké podnikatele máme, v mnoha případech jenom tomu, že tu existují i účetní firmy, které s tím podnikatelům pomáhají a které tomu také rozumí na žádoucí úrovni.

eura peníze

Když je místem, kde je třeba vyřídit účetnictví Praha 4, není problém sehnat profesionály, kteří to podnikateli spočítají, aby mu to nespočítal tatíček stát. Takoví profesionálové účetnictví rozumí, protože se právě tomuto plně věnují, a mohou tak komukoliv zajistit, že se všechny účty spočítají správně, že se vykáže to, co se vykázat má, a to tak, jak se to má, zkrátka že nebudou problémy. A jistě se mnou budete souhlasit v tom, že jde o opravdu užitečnou pomoc. Protože co by si nejeden z podnikatelů bez pomoci účetní firmy počal? Když sice něco skvěle umí, ale účetnictví to zrovna není? A stát mu ho určitě neodpustí.

Publikováno v Nezařazené