Třídíte bioodpad?

Většina domácností třídí v dnešní době odpad. Doba, kdy se vše házelo do jedné popelnice je dávno pryč, ale na druhou stranu, bylo toho odpadu míň. Mléko, sodovky, minerálky se prodávaly ve vratných lahvích. Pokud bylo nějaké zboží balené v plastovém sáčku, třeba i to mléko, šikovné ženy z těchto sáčků po rozstřihání háčkovaly předložky či koberečky. Sušily se slupky z pomerančů a citronů, aby provoněly byt. Vše papírové se odevzdávalo do sběru apod. Zkrátka, lidé se snažili využít vše beze zbytků a zbytečně nic nevyhazovat.

bioodpad

Dnes třídíme doma plasty, papír, nápojové kartony a učíme se třídit i bioodpad, a dokonce se v našich městech objevily kontejnery na použitý olej. Na ty mnozí z nás nejsou připraveni a hlavně neví, že do kontejneru se použitý olej nevylévá, ale je potřeba mít olej v uzavíratelné láhvi. Co se týká bioodpadu, těžko říct kolik lidí bude házet slupky od brambor nebo banánu do kontejneru na bioodpad, ale rozhodně do něj budou házet pohrabané listí nebo trávu po sekání trávy ceník, protože kam jinam s tím? Kontejnery do smíšený odpad jsou věčně plné, a tak kontejner na bioodpad je příjemnou možností, jak se bioodpadu zbavit. Pokud ale kolem domu máte větší zatravněnou plochu, je lepší volbou nechat se postarat o trávu odbornou firmou. Sekání trávy cena https://seceni-mulcovani.cz/sekani-travy tak bude i včetně odvezení trávy na mulčování do kompostárny.

bioodpad

Bioodpad vzniká v každé domácnosti, ale je složité jej třídit, protože ho není mnoho, aby rychle zaplnit celý, třeba i malý kontejner, a zároveň brzy začne zapáchat, takže mít jej doma delší dobu nepřipadá v úvahu. A kdo by chtěl běhat každý den s bioodpadem do venkovního kontejneru? Proto některé domácnosti volí raději drtič odpadků a bioodpad vypouští do kanalizace a ostatní domácnosti jej vyhazují do smíšeného odpadu.