Různé druhy bazénového příslušenství

Naše země je velmocí, co se počtu bazénů týče. Téměř každý, kdo vlastní zahradu jeden má. Jsou různé druhy. Nafukovací v různých velikostech, bazén s pevnou kostrou nebo bazén podzemní. Každý také stojí úplně jiné peníze. Je na každém individuálně, jaký typ bazénu si vybere. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv, zde je několik příslušenství, které by neměli chybět při pořízení bazénu.

voda v bazénu

Filtrace je velmi důležitou součástkou, která k bazénu patří. Bez ní by se voda ihned zkazila a bylo by po letních radovánkách. Přes filtraci se voda neustále hýbe, čistí a následně skrz výpusť pouští do bazénu chlor, který zabraňuje vzniku vodních řas a jiných nečistot. Velikost filtrace závisí na objemu bazénu samotného. K malému nafukovacímu bazénu stačí zakoupit klasickou malou listovou filtraci. U větších bazénů se pak doporučuje mít alespoň pískovou filtraci o trochu větším objemu.

Samotná filtrace pro udržení čistoty bazénu často nestačí. Musíme myslet i na nečistoty, které se usazují na dně a filtrace je pak těžko vysaje. K tomu si pak musíme pořídit vysavač do bazénu. Existují různé druhy vysavačů. Stačí si jen vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Vysavače spolehlivě dokážou vysát nečistoty na dně bazénu, takže se nemusíte bát, že by se vám na dně hromadily hromádky nečistot.

muž v bazénu

Dalším důležitým příslušenstvím jsou plováky s dezinfekcí. Jedná se o plovací nádržky, do kterých můžete umístit chlorovou tabletu. Ta se pak postupem času rovnoměrně rozpouští a pomáhá bojovat s nečistotami, které by jinak ve vodě mohly vznikat. Na těchto plovákách se většinou nachází i bazénový teploměr https://www.chlorito.cz/bazenovy-teplomer. Ten si můžete koupit klidně i zvlášť, pokud jste takový plovák nenašli. Teploměry jsou také důležitým příslušenstvím, které potřebujete k bazénu. Díky nim se dozvíte, jestli je voda akorát přímo pro vás, nebo potřebuje ještě pár dní ohřát na přímém slunci.