Vyber si správný polštář

Víte, jak důležité je mít polštáře 40×40? Pokud nevíte a nevíte také, proč je to až tak zásadní, vše se dozvíte v tomto článku. Polštáře – to je věc, které moc lidí nepřikládá moc velikou váhu, i když by vlastně opravdu měli, protože polštáře zrovna hrají opravdu důležitou roli v našem životě, i když se to na počátku vůbec nemusí nikomu zdát – až začne mít problémy se spánkem, nebo bolesti, teprve si to zpětně uvědomí. Proč jsou tedy polštáře tak důležité? Tím se konečně dostáváme k rozsáhlé odpovědi.

m

První bod: Kvalitní a dobrý spánek je základ
Pokud nemáte kvalitní a dobrý spánek, je potřeba začít hledat příčinu. Ta může být různá – avšak jednou z nejčastějších příčin problémů se spánkem lidí je opravdu špatný výběr polštáře. Pokud si nepořídíte kvalitní polštář a bude moc měkký, nebo naopak moc tvrdý, můžete mít problémy s bolestí hlavy, nekvalitním spánkem, nebo bolestí krční páteře. To se poté odráží opravdu hodně na vašem zdraví, jak můžete vidět.

Druhý bod: Příjemný polštář – méně stresu
I polštář může způsobovat stres v osobním životě, i když tomu nepřikládáme váhu. Jde o to, že když začnete mít vážný problém se spánkem, vystavujete se tak nespavosti a poté únavě. A únava zase způsobí to, že se může dostavit deprese, podrážděnost a nepříjemné chování, které se třeba může projevit i v pracovním životě, což opravdu není dobré.

m

Třetí bod: Špatné sny, časté buzení
Kvůli špatnému výběru polštáře se i jistojistě budete často budit a možná i mít hodně špatné sny. Ty špatné sny nemusí být při špatném výběru polštáře u všech lidí, ale můžou přijít. A sami dobře všichni víme, že jakmile nemáme dostatek spánku, bohužel se to i opravdu hodně podepisuje na naší psychice, jsme vyčerpaní. Proto výběr polštáře rozhodně neberte na lehkou váhu a případně si od někoho s výběrem polštáře nechte poradit.