Trápí vás zubní kanálky?

Víte, co je to endodoncie? Jedná se o obor zubního lékařstvím, který se specializuje na vnitřní zubní prostor. Ten zahrnuje právě kořenové kanálky. Každý zub má jiný počet kanálků, zpravidla ale bývají dva až čtyři, není ale výjimka zub s šesti kanálky. Ošetření těchto kanálků je nutno provést pokaždé, když se naruší zubní dřeň. To se stane buď z důvodu zubního kazu nebo úrazu. Nemusíte mít z ošetření strach, je bezbolestné, jelikož se vždy provádí v lokální anestezii. Při správném ošetření je možné, aby zůstal v ústech i zub, který již v sobě nemá nervy a je tedy „mrtvý“. Což je mnohem lepší možnost, než zub vytrhnout, a poté utrácet desítky tisíc za implantát.

stomatologie

Ošetření se na kvalitních pracovištích provádí pod mikroskopem. U tohoto druhu ošetření je totiž nutná nesmírná preciznost a přesnost. Kanálky musí být dokonale zbaveny všech zbytků zubní dřeně. Děje se tak mechanicky i chemicky. Poté jsou kanálky zaplněny speciální hmotou, aby se dovnitř nemohly https://www.jenzeny.cz/zabava/10-zakazanych-reklam-ktere-nemohly-byt-odvysilane-v-televizi-tohle-nemel-nikdo-videt dostat bakterie a způsobit zánět.

Počítejte s tím, že po tomto zákroku je třeba ještě dodělat na zub umělou korunku, která zub zpevní. Zub je totiž po takovém ošetření citlivý a při prudším kousnutí by mohlo dojít k jeho rozlomení.

Hledáte kvalitní ošetření zubních kanálků v hlavním městě? Podívejte se na endodoncie Praha. Ordinace využívá mikroskopického ošetření, které je pro váš chrup to nejlepší. Samozřejmostí je bezbolestné ošetření, takže nebudete mít na tuto proceduru žádné nepříjemné vzpomínky.

zubař

Vybírejte si vždy tu nejkvalitnější stomatologickou péči. Zanedbaná péče vás může ve finále stát i sta tisíce. Nejdůležitější je pro to dbát na pravidelnou prevenci. Choďte na preventivní prohlídky a dbejte na správnou dentální hygienu. Nespoléhejte jen na zubní kartáček, používejte i mezizubní kartáčky a další pomůcky pro ústní hygienu.

Publikováno v Nezařazené