Stěhování na dlouhou vzdálenost

Kdo se stěhuje v rámci jednoho města, např. v Kladně z Kročehlav na Bresson, a součástí stěhování jsou jen osobní věci, bez nábytku a spotřebičů, vystačí s několika kartonovými krabicemi a osobním vozem. Stěhování zvládne během víkendu, včetně vybalení věcí, a ještě si pak může dopřát projížďku na kole v Přírodním parku Džbán, který na Bresson přímo navazuje.

V jiné situaci jsou ale lidé, co stěhují komplet celý byt i s nábytkem a kuchyňskou linkou a míří na druhý konec republiky, třeba z Kladna až do Jeseníků. Je to odtud dobrých čtyři sta kilometrů a rozhodně není dobrý nápad stěhovat se svépomocí s přívěsným vozíkem nebo s pronajatou dodávkou. Museli byste se „otočit“ s nákladem alespoň třikrát, nebo klidně i pětkrát. Zabralo by vám to několik dnů a spotřeba paliva kolem tří set litrů benzínu či nafty by vás mohla vyjít i na čtrnáct tisíc korun.

centrum Prahy

Stěhování na dlouhé vzdálenosti se vyplatí vždy realizovat na jeden zátah, velkým stěhovacím vozem a s profesionály. Počítáte-li tedy např. cenu stěhování z Prahy do Ostravy či Brna, bude ekonomičtější povolat stěhovací firmu, která vám zároveň pomůže s tím nejobtížnějším. Půjde zejména o velké kusy nábytku, koberce, velké domácí spotřebiče, a mimo jiné mohou stěhováci vypomáhat i s rozebíráním nábytku.

centrum Brna

Zajistěte parkování

Stěhovací firma se může postarat i o kompletní stěhování na klíč včetně balení věcí, instalaci spotřebičů, namontování kuchyňské linky nebo vestavěné skříně, uvedení do provozu vodovodní baterie, odpadu v kuchyňském dřezu, svítidel, žaluzií, garnýží atp.

Jediné, s čím si neporadí, a co budete muset zařídit, je parkovací místo pro uvedený den, a bude-li to nutné, tak pro obě lokality, pokud se např. stěhujete z centra Prahy do centra Brna. Parkovací výjimku vám zajistí za příslušný poplatek městské magistráty, resp. jejich odbory dopravy, a nezapomínejte, že se žádost musí podávat minimálně 30 dnů předem.

Publikováno v Nezařazené