Potřebujete nové zábradlí na své schodiště? Dejte mu nový vzhled a vybírejte z mnoha materiálů!

Když si všimneme ještě starého zábradlí, je možné ihned rozpoznat, že bylo vlastně každé stejné. Dnes může být ale zábradlí pokaždé jiné. Stačí si vybrat.

Potřebujete nové zábradlí na své schodiště? Dejte mu nový vzhled a vybírejte z mnoha materiálů!

Schodiště je výrazným prvkem, tedy pokud je opravdu krásně provedeno. Starší zábradlí mělo ve směs jednotný styl, ale dnes to už tak opravdu není. Je jedno, zda právě vybíráte zábradlí ke schodišti v interiéru nebo potřebujete dát nový vzhled schodišti venku. Vybírat můžete z nejrůznějšího provedení, opravdu se dá z čeho vybírat. Jaké zábradlí jasně vede a jak si vedou materiály? Víte, že je můžete i různě kombinovat?

dřevěné schodiště

Zábradlí nejen ke schodům

Když se řekne zábradlí, vybavíme si ho ve spojitosti se schodištěm. Ovšem zábradlí budete potřebovat, i když doma budete mít balkon, terasu nebo velká francouzská okna. Zábradlí zajišťuje zejména bezpečí, ale samozřejmě se dnes klade důraz i na to, aby bylo moderní a tedy i designově vyladěné. Pakliže nevíte, jakým směrem se vydat, co vybrat, stačí se vhodně inspirovat. Výběr je obrovský a vytřídit si jednotlivé materiály a styly můžete hlavně podle toho, jaké máte požadavky. Požadavky na údržbu, životnost nebo se můžete odvíjet od stylu, v jakém máte dům či zahradu, jedná-li se o venkovní zábradlí.

Materiály se dají propojit

Zábradlí na schodiště může mít dnes neskutečně moc podob, klasicky může být nerezové, dřevěné, no a asi nejlepší možnou variantou je kombinace obojího. Stejně tak je dnes opravdu populární skleněné zábradlí, které je bezpochyby stejně bezpečné, ovšem na údržbu asi malinko náročnější. Zábradlí pak může být celistvé, může být zajímavě řešené, stačí si vybrat. U zábradlí volte i vhodnou výšku, opět se musí myslet na bezpečnost.

točité schodiště

Každý z nás má jistě jiný vkus, při výběru dejte na svůj pocit a snažte se, aby zvolený materiál krásně ladil s tím, co máte v okolí schodiště. Na tuhle radu si vzpomeňte zejména při výběru schodišťového zábradlí v interiéru. S výsledku pak můžete být nadšení. Zábradlí v interiéru pak můžete i vhodně nazdobit a vynikne ještě o něco více.