Odmítl vás muž, o kterého jste měla vážný zájem? Jděte dál se vztyčenou hlavou!

Jste dlouho sama, myslíte si na nějakého muže, ale ten vám jasně dal najevo, že nemá vlastně vůbec zájem? Jak přijmout odmítnutí a jak jít dál? 

Odmítl vás muž, o kterého jste měla vážný zájem? Jděte dál se vztyčenou hlavou! 

Odmítnutí bolí, není lehké se vzpamatovat z toho nepříjemného pocitu, zvláště pokud jste si už malovala hezkou společnou budoucnost. Avšak každému se to někdy stane a i s odmítnutím se člověk musí umět vyrovnat. Někdy to člověka dokonce posílí, i když se zprvu může zdát, že svět se hroutí, časem se všechny emoce a pocity otočí a třeba se budete cítit i silnější. Jak se ale vzpamatovat z toho šoku co nejrychleji, a jak se z odmítnutí důstojně oklepat co nejdříve? Hlavně se neponižujte, naopak se musíte cítit silnější a buďte hrdá na sebe i na to, co jste dokázala doposud. 

smutná žena

Za emoce se nestyďte, všechno musí z vás vyjít ven 

Chcete plakat? Plačte a vůbec se za své slzy nestyďte. Potřebujete si ulevit jinak? Jděte a třeba běhejte, zajděte si na hodinu boxu a vybijte se, skvěle může působit i skákání třeba přes švihadlo nebo na velkých trampolínách. Pokud to jde, buďte co nejvíce na vzduchu, uvolněte se a klidně si dejte i něco dobrého, třeba tabulku čokolády. Nic si nezakazujte a hlavně dejte průchod emocím, jak jen to jde. Právě pláč pak pomáhá nejvíce, protože díky tomu ze sebe dostanete vztek i smutek a to je to nejdůležitější. To potřebujete. 

zlomené srdce

Mluvte a svěřujte se 

Někdy je opravdu těžké přiznat si, že jsme byli odmítnutí, zvláště pokud to nečekáme. Jenže není se přece za co stydět, takže se o tom nebojte rozhodně mluvit. Vůbec nejlepší je, promluvit si s kamarádkou, maminkou nebo sestrou. Koneckonců v krizových situacích vždy nejlépe pochopí žena ženu a muž zase muže. Čím blíže k dané osobě máte, tím samozřejmě lépe. Někomu ale může naopak více pomoci, když si promluví s neznámým člověkem, takže pokud je to třeba, zajděte si na terapii. 

Dělejte si radost 

Poplakala jste si? Promluvila jste si s kamarádkou? V další fázi je načase si udělat radost. Kupte si, co máte ráda, někdy pomáhá změna účesu, jindy může bolavé duši ulevit, když si pořídíte něco nového do domácnosti nebo si koupíte nové boty. Pokud to jde, kupte si lístek na koncert nebo do kina či divadla a vyjděte pěkně nastrojená někam mezi lidi. Jedno odmítnutí vás nemůže odradit od dalšího seznamování.