Jak na to, aby vám make-up vydržel celý den?

I nanášení make-upu má svá pravidla, díky kterým vydrží na pleti celý den. Asi žádná z nás nechceme, aby se make-up v průběhu dne začal z tváře roztékat nebo slupovat. Jak tedy docílit odolného líčení? Inspirujte se našimi tipy.

1) denní pleťová rutina

Úplný základ je důkladně pečovat o svou pleť. I sebelepší make-up by na nečisté nebo zanesené pleti nevypadal dobře. Zaměřte se zejména na večerní odličování, používejte kvalitní produkty s ohledem na váš typ pleti a nikdy nechoďte spát neodlíčená. Přes noc aplikujte výživné sérum a jedenkrát týdně zbavte pleť odumřelých buněk pomocí šetrného peelingu. Po něm naneste na tvář hydratační masku.

žena

Tip: 1x měsíčně se objednejte ke své kosmetičce na ošetření a masáž pleti

2) pod make-up použijte primer

Ráno pleť očistěte tonizační vodou a naneste podkladovou bázi. Primer se postará o to, že pleť bude sjednocená a mastná. Díky tomu přilne make-up na tvář lépe a vydrží až do pozdních večerních hodin.

3) použijte tekutý korektor

Další výborný pomocník za krásnou a sjednocenou pletí je korektor. Vybírejte lehčí, tekuté konzistence, které se nebudou hromadit v záhybech a vráskách. Profesionální vizážisté ho radí nanášet ještě před podkladovou bází, po ní a na závěr na samotný make-up.

4) nezapomeňte na pudr

Pudr celé dílo hezky zafixuje. Doporučujeme sypký s labutěnkou. Celý make-up se tímto krokem „zpevní“ a bude déle držet.

žena

5) sprej do finishe

Po zapudrování tváře se můžete přesunout k líčení očí a rtů. Až budete mít celé líčení včetně tvářenky komplet, nebojte se celou tvář přestříkat fixačním sprejem. Ovšem nepřehánějte to s ním, bohatě budou stačit dvě stříknutí. Fixační sprej se postará o svěží vzhled, saténový lesk a je jakousi třešničkou na dortu za konečným líčením.

Před odchodem z domu se nezapomeňte ještě navonět svou oblíbenou vůní, kterou můžete stříknout i do vlasů.