Koupě pejska

Předem si pečlivě rozvažte, zda na to mít psa budete mít čas a peníze. To je velmi důležité NIKDY nekupujte pejska, aniž v tomto máte jasno. A pokud jej chcete darovat, zjistěte si pečlivě zda obdarovaný bude souhlasit. Tady kašlete na překvapení, může dopadnou špatně. Vždy to konzultujte s rodiči, chcete-li psíka darovat jejich dítěti.

Je třeba si skutečně uvědomit, že pořídit si pejska je velká odpovědnost a jsou s tím velké starosti.

Nejprve si rozmyslete, jakou rasu. Chcete-li psíka do paneláku, volte vždy menšího a klidného, už kvůli sousedům. Máte-li ovšem dům s velkou zahradou, můžete voli klidně i něco velkého, ale uvědomte si, že ten váš psí kamarád toho zase více sežere. Kupovat si bernardýna a nemít peníze na žrádlo končívá velmi špatně.

štěně

Proto většina lidí voli psy střední velikosti a zde je výběr opravdu pestrý. Pokud stále váháte, mohu vám dát radu. Zkuste se zamyslet, zda by se k vám nehodil japonský pes Akita Inu. Tento psík střední velikosti k nám byl dovezen až z ostrova Honšú. Je to velmi milý společník a hodí se kamkoli. Má rád děti a není záznam, že by měl s nimi nějaký konflikt. Je věrný a přítulný, ale pozor, není zrovna pro každého. Vyžaduje totiž důslednost, jinak dělá při výcviku potíže. Je občas totiž strašně tvrdohlavý a může se stát, že slabší povaha s ním nic nedokáže.

psí rodinka

Akita se však potom odmění tím, že to, co se jednou naučí už nikdy nezapomene, a také tím, že umí bránit svého pána. Někdy až agresivně, takže je třeba hned zpočátku velmi dobré výchovy. Není sice nikde záznam, že by Akita někoho napadl, ale ostrý být umí, když chce. Více se o tomto miloučkém plemeni můžete dovědět na webu, kde si můžete také ihned domluvit štěňátko. To však musíte kliknout na odkaz výše a hned jste tam. Pokud si ho koupíte, tak vám přeji mnoho trpělivost a krásných chvilek s vaším novým psím kamarádem.