Jak přestěhovat starožitný inventář

Někteří lidé ve svém životě neplánují žádné stěhování. Jsou natolik konzervativní, že jim vyhovuje stávající prostředí, a nepočítají s tím, že by jej někdy měnili. Konzervativně smýšlející lidé mívají také rádi konvenční předměty a obklopují se nábytkem, který oslovuje je, a oslovil i jejich předky. Když k takovým lidem přijdete na návštěvu, možná vám jejich příbytek připomíná zámecký interiér s intarzovanými sekretáři, stylovými komodami a sedací soupravou v rokokovém stylu, v hodnotě několika stovek tisíc korun.

starožitný nábytek

Lidský život však bývá v mnoha momentech nevyzpytatelný a stává se, že i ten, kdo neplánuje určitý životní krok, se naráz ocitá před rozhodnutím, které jej k němu nakonec dotlačí. Týká se to i stěhování a v takové situaci pak nastává moment, že si lidé neví rady, jak dál postupovat. Například v souvislosti s balením věcí, se zabezpečením starožitností a také se samotným stěhováním.

starožitnosti v domě

Se starožitným nábytkem to není zrovna snadné, protože se nedá rozebrat a musí se stěhovat vcelku. Problém nastává např. u dveřních futer, kudy nemusí projít šatní skříň nebo psací stůl, a pokud projde, není pak možné se s ním otočit na úzkém schodišti. Snadno se tu pak dostanete do pasti, odkud je problém i zacouvat zpátky.

Svěřte tyto potíže raději stěhovací firmě stěhování v Praze, která se s podobnými situacemi setkává poměrně často, a dokáže si poradit i s velmi objemnými a těžkými břemeny. Bez problémů a bez úhony přestěhuje jak starožitný nábytek, ale i velké křišťálové lustry, vestavěná akvária a také velké hudební nástroje.

Stěhovací firmy jsou pojištěné, toto byste si měli uvědomit pokaždé, kdy se obáváte zničení některých vašich věcí. Pojistné plnění se vztahuje kromě vašich předmětů i na poškozené, zničené či ztracené věci cizích osob, které se stěhování účastní, a také majetku nemovitého, např. poničené fasády domu nebo zdiva, např. při manipulaci s břemeny na chodbách a na schodech.