Když má láska skončit, bolí to – Jak se ale rozejít co možná nejvíce v klidu?

Na konci každé lásky je rozchod, bohužel. Jenže, co dělat, když víte, že bude konec a chcete se rozejít s partnerem jako první? Dá se vlastně rozejít v klidu? 

Když má láska skončit, bolí to – Jak se ale rozejít co možná nejvíce v klidu? 

Žádný rozchod není jednoduchý a lidé, kteří spolu i po rozchodu skvěle vycházejí, jsou spíše výjimkami. Když má totiž přijít rozchod, nikdo nechce být tím prvním, kdo to rozsekne a vztah ukončí a nikdo nechce slyšet ta slova, že je konec. Ano, i když je láska krásná a k životu neodmyslitelně patří, někdy umí zabolet a vlastně každý konec něčeho krásného, je těžký. Cítíte, že váš vztah spěje ke konci a hledáte způsob, jak se s partnerem rozejít v klidu? A jde to vůbec? Určitě jde, i když slzám a smutku asi nikdo nezabrání. Na tohle osvědčený způsob neexistuje, přesto se můžete s partnerem rozejít důstojně a se ctí. 

zlomené srdce

Jak to vlastně podat? 

Vztah může končit různými způsoby a konec může mít mnoho důvodů, někdy partnera stále milujeme, ale víme, že vztah nemá budoucnost, jindy se rozcházíme s pocitem, že toho druhého už nikdy nechceme vidět, protože nám zničil život. Ať je to tak nebo onak, je vždy lepší říci pravdu. Ve snaze být co nejmilosrdnější, se mnohdy snažíme pravdu zaobalit nebo vlastně důvod rozchodu ani nezmiňovat. To ale není k tomu druhému úplně fér. Je sice snadnější v tichosti vztah opustit, sbalit si věci, vrátit partnerovi jeho věci a nic nevysvětlovat, ale rozchod pak bolí o to víc. Každý chce znát odpověď na otázku, proč. Pokud tedy chcete rozchod, partnerovi řekněte, proč vztah končí. Všechno ale podejte s citem, za každou nemusíte tomu druhému vmést do tváře všechny jeho chyby. 

rozchod partnerů

A jste si opravdu jistí? 

Napadlo vás při myšlence na rozchod, že byste vlastně ještě mohli zůstat přáteli? Máte strach z toho, že s druhým nebudete už nikdy v kontaktu a chcete si nechat otevřená zadní vrátka? Pak možná o rozchod jako takový úplně nestojíte. Stane se, že hádky nebo chyby druhých v nás vyvolávají pocity, kterým podlehneme. Ono se to ale časem může změnit. Rozchod je třeba mít promyšlený. Musíte si být jisti tím, že děláte správně a nikdy se nerozcházejte s partnerem v afektu. Později toho můžete litovat, každý rozchod ale vztah dvou lidí poznamená. 

I když se rozchody nemají odkládat zbytečně dlouho, je dobré o konci vztahu nějakou dobu přemýšlet.