Dáte si rádi skleničku? Jaké by to asi bylo, kdybyste nepili vůbec? Co všechno se změní?

Alkohol patří na nejrůznější akce a večírky, někdy ale se skleničkou v ruce jen tak relaxujeme po náročném dni. Není ovšem lepší nepít vůbec? 

Dáte si rádi skleničku? Jaké by to asi bylo, kdybyste nepili vůbec? Co všechno se změní? 

Alkohol je nebezpečný a rozhodně se to s ním nesmí přehánět, to asi víme všichni. Ovšem jsou příležitosti, při kterých se alkohol podává a tak málokdo jedné nebo dvěma skleničkám odolá. Dokonce deci vína denně může být pro organismus naopak prospěšná, odborníci vychvalují zejména kvalitní červené víno. To se ale pořád bavíme o trošce vína, na nejrůznějších oslavách a třeba rodinných nebo firemních akcích, se však většinou alkohol podává v takové míře, že u jedné skleničky nikdo nezůstane. Jaké by to bylo, kdybyste alkohol nepili? Umíte si to představit a co by se potom s tělem stalo? Určitě by vám bylo lépe! 

červené a bílé víno

Kocovinu nemá rád nikdo 

Na alkoholu je nejhorší kocovina. Ano, i když se večer skvěle bavíme a líbí se nám to, ráno přichází realita, a to v podobě kocoviny. Kocovinu nemá v oblibě nikdo, hlava bolí, žaludek je jako na vodě, člověk obvykle musí strávit celý den v posteli. Někdo zvrací, někdo nemůže fungovat, jestliže bylo alkoholu předešlou noc příliš, je to zkrátka poznat. No, a když si skleničku nedáte, nebo pokud jich nevypijete příliš, kocoviny se bát nemusíte. Už jen kvůli tomu je lepší alkohol vynechat, co myslíte? 

Tělo trpí 

Kocovina je jedna věc, obvykle hlava po alkoholu bolí toho, kdo předešlý večer nepil obyčejnou vodu nebo jí pil málo a tělo je tak dehydratované. Tělo ale trpí, vždy když vypijete více alkoholu. Snaží se ho zbavit, proto se člověk necítí nejlépe, potí se a má potíže se žaludkem. Trpí ale zejména játra, která jsou alkoholem skutečně hodně zatěžována. Jakákoliv větší konzumace alkoholu tedy tělu opravdu neprospívá. Když pak alkohol vynecháte, tělo vám poděkuje. 

míchaný nápoj

Po party navíc budete plni energie, nebude vám špatně a zvládnete běžný den bez úhony. Navíc ten, kdo konzumuje alkohol, nemůže řídit, často také člověk neví, co dělá nebo jak se chová. Alkohol odstraňuje zábrany a mnoho lidí si na druhý den ani nepamatuje, co uplynulý večer dělal. Tomu se můžete vyhnout, když se budete vyhýbat alkoholu. 

Je jasné, že alkohol v malé míře neškodí, jenže, jak to vlastně nepřehánět? Pokud víte, že u jedné či dvou skleniček neskončíte, možná jej opravdu raději nepijte vůbec.