Víte, proč byste si měli čas od času dát očistu střev? Je to opravdu důležité!

Máte pocit, že jste stále unavení, nemáte energii, nic vás nebaví, navíc máte zažívací potíže nebo řešíte potíže s pokožkou? Zaměřte se na střeva! 

Víte, proč byste si měli čas od času dát očistu střev? Je to opravdu důležité! 

I když je každý lidské tělo neuvěřitelné a snese toho opravdu hodně, škodliviny, které se v těle hromadí, někdy nemohou přirozeně odcházet z těla ven. Pozor na to, že všechny škodliviny se vlastně hromadí ve střevech, takže i po užívání antibiotik nebo po náročném víkendu plném nezdravého jídla a pití, bychom si měli dopřát pauzu a střevům odlehčit. Jednou za čas je také vhodné dopřát střevům celkovou očistu, je zapotřebí je pročistit právě od nashromážděných škodlivin. Jak na to, aby střeva zase mohla normálně fungovat? 

ovoce a šťávy

Čím se projevují zanesená střeva? 

Jak můžete poznat, že střeva potřebují pročistit? Nejčastěji to poznáte vlastně úplně snadno a to tak, že se budete cítit unavení, budete mít málo energie, často můžete být nemocní či nachlazení a velmi často se také zhorší stav pokožky. Může se objevovat akné nebo se dokonce přidají vyrážky a nepříjemné a svědivé ekzémy. Se střevy pak samozřejmě i úzce souvisí stav zažívání, takže pokud máte často zácpu nebo naopak trpíte na průjmy, je to další znak toho, že střeva potřebují pročistit. 

pomerančová šťáva

Kdy a jak na očistu? 

Nejlepším obdobím na očistu střev je jarní období, jakmile skončí zima, je potřeba se zaměřit na zdraví a právě jarní detoxikační kúry jsou nejznámější, nejoblíbenější a rovněž i nejúčinnější. A jak si střeva pročistit? Možností je opravdu hodně, vždy na to ale jděte přírodně. Bylinky, na jaře rostoucí medvědí česnek a samozřejmě i ovocné nebo zeleninové šťávy jsou tou nejlepší cestou. Můžete si i v lékárně pořídit prostředky na očistu střev. Existuje jich opravdu hodně. 

Je vhodné pít doma připravené čerstvé ovocné šťávy a ty kombinovat s neperlivou vodou. Alespoň tři je třeba vydržet právě na těchto šťávách a až poté se může přejít postupně na normální stravu, ale opatrně. Vše má svůj čas. A z jakého ovoce šťávy připravovat? Nejlepší jsou citrusové plody, hrozny nebo jablka. K míchaným ovocným šťávám můžete přidat rovněž mrkev.