Únik vody je běžnou situací při výkonu instalatérského řemesla

Také se vám někdy přihodilo, že jste se těšili, jak si po příchodu z práce doma ulevíte, přichystáte si něco dobrého k snědku, konečně se vyzujete z bot, ve kterých trávíte mnoho hodin, natáhnete si bosá chodidla na konferenční stolek a zakousnete se do teplého sendviče, ale vaše snění přeruší něco velmi nepříjemného? Nějaká událost, kterou jste zrovna neočekávali a rozhodně nepřivítali? K takovým situacím patří i úniky vody.

instalatér na toaletě

Může to probíhat třeba tak, že po příchodu z práce namísto vyzutí z bot běháte v gumovkách po bytě, stíráte hadrem vodu do kbelíku, vyléváte ji do toalety, ždímáte koberečky a sčítáte škody, které kvůli vodě musíte řešit. Nemluvě o vašich sousedech pod vámi. Nemusí to tak být, pokud si pořídíte detektor úniku vody. Jsou to jednoduchá zařízení se dvěma kontakt, které voda na podlaze ihned propojí a zařízení vám únik signalizuje jak akusticky, tak dle typu výrobku i na mobilní telefon. Detektory úniku vody se využívají v koupelnách, v prádelnách, v kuchyních či na toaletách, tedy převážně tam, kde očekáváte možný únik nejčastěji z ventilů či potrubí. Pracují na principu

nářadí instalatéra

Instalatéři odhalí i příčinu unikající vody ve zdi

Prozatím jsme zde předkládali pouze unikající vodu z trubek a armatur vedených mimo zdivo, tedy např. ventil od pračky nebo připojení splachování toalety ohebnou tlakovou hadicí, ale může se stát i to, že vám praskne trubka ve zdi a začne odtud unikat voda všemi směry. Může jít i o mikrotrhlinku např. vlivem únavy materiálu nebo materiálové vady, kterou instalatéři nemohli při montáži rozvodů odhalit, a závada se projevila až po nějaké době.

Najít pro amatéra místo, odkud voda uniká, je velmi obtížné, protože vizuální vjem vám zkresluje velká mapa na zdi, ovšem pro instalatéry v Ostravě Porubě je to hračka vzhledem k tomu, že mají k dispozici různé pomůcky, jako je poslechová tyč Hykron nebo formovací plyn.

5/5 - (2 votes)