Jakými pravidly se řídit při hubnutí, pokud jste muž?

Hubnutí pro muže https://goodly.cz/dieta-na-hubnuti-pro-muze/ se vlastně od hubnutí žen moc neliší. Pro obě pohlaví je nejdůležitější, aby své stravování udržovali v kalorickém deficitu. Pro ženy je to trochu nespravedlivé, jelikož muži obvykle mají vyšší bazální metabolismus, tedy si mohou dovolit jíst i v kalorickém deficitu o něco více než ženy. To ale neznamená, že by neměli dodržovat zásady zdravého stravování.

hubnutí

Jaké zásady to jsou? Nesmíte si plést zdravé stravování s šílenými dietními plány, které jsou kolikrát k vidění na internetu. Takové diety, které obsahují minimum kalorií a točí jen pár potravin stále dokola, nemají se zdravým stravováním nic společného. Pokud budete tyto diety dodržovat, jediné, k čemu to nakonec povede, je jojo efekt, jakmile najedete zpět na běžné stravování. Své stravování byste si měli sestavit tak, aby bylo dlouhodobě udržitelné https://cs.wikipedia.org/wiki/Strana_zdrav%25C3%25A9ho_rozumu Omezte věci s mnoha kaloriemi, ale pokud si jednou za čas dáte kousek čokolády, opravdu si to nevyčítejte. Raději si jednou za čas dejte to, na co máte opravdovou chuť, než abyste se později neudrželi a vyjedli vše, co máte doma.

Pro muže obzvlášť je důležitý příjem kvalitních bílkovin v dostatečném množství. V průměru alespoň 1 gram na 1 kilogram váhy. Kvalitní bílkoviny získáte z masa, ryb, luštěnin, vajec a mléčných výrobků. Nezapomeňte také na dostatečný příjem zeleniny a čerstvého ovoce.

jídlo

Bílý cukr se snažte nahradit zdravějšími způsoby slazení. Ale ani u těch nezapomínejte, že stále jde o slazení. Tedy pokud si dáte lžičku cukru a lžičku medu, kaloricky to není takový rozdíl. Med je ale pro vás zdravější a má více vitamínů. Pro muže obzvláště se doporučuje přidat ke zdravému způsobu stravování také nějaké kardio a silové cvičení, aby šli kila dolů, a naopak došlo k nárustu svalové hmoty, čímž se vaše tělo i pěkně vytvaruje. Pro začátek můžete klidně cvičit doma, na internetu najdete spoustu návodů zdarma, jak na to. Návštěvy fitness centra vám sice možná přinesou rychlejší výsledky, ale nejsou nezbytně nutné.