Jaké účinky má kolagen na ženské tělo?

https://blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zdravi/449244/trapi-vas-pupinky-5-rad-ktere-vam-od-akne-pomohou.html d>

Chcete nějakým způsobem vylepšit svůj vzhled a podpořit své zdraví? Ke všem těmto účelům vám skvěle poslouží kolagen. Toto slovo už jste určitě někde slyšeli. Vždyť v posledních letech na nás kolagenové výrobky mávají ze všech různých reklam. Víte ale doopravdy, co to kolagen je?

Jedná se o formu nerozpustné bílkoviny, která má v těle významnou úlohu pro naše kosti, šlachy a podobně. Jelikož si naše tělo nezvládá vytvářet celý život dostatek kolagenu, hodně žen, ale i mužů, se v určitém věku uchylují k doplňování kolagenu pomocí různých doplňků.

pleť

Jaké benefitní účinky může mít kolagen pro ženy? Je jich opravdu hodně. Není tedy divu, že poptávka po kolagenu každý rok roste a roste. Lidé začínají chápat, kolik benefitů může kolagen pro ně mít.

Kolagen má prokazatelný vliv na vaši pleť. Jelikož jsme už zmínili, že se jedná o stavební jednotku našich tkání, je vám asi jasné, že velmi ovlivňuje kvalitu vaší pleti. Dostatečný přísun kolagenu napomáhá vaší pokožce udržet si mladistvý vzhled. Působí vypnutě, svěže a slouží jako prevence proti hlubokým vráskám. Rovněž se také zjistilo, že funguje jako podpora při léčbě akné a pomáhá vám bojovat při pigmentových skvrnách.

kolagen

Stejně dobře funguje i na vaše vlasy. Zvláště, pokud vám vlasy vypadávají, sáhněte po kolagenu. Kolagen neovlivní jen vaše vlasy, ale i vlasovou pokožku a dokáže vaše vlasy zpevnit a zabránit jejich vypadávání. Vlasy vám budou také rychleji růst a budou zdravější. Pokud si vlasy barvíte či melírujete, určitě doporučujeme podpořit jejich zdraví právě kolagenem.

Výborně funguje i v případě vašich nehtů. Pokud máte problém se slabými, lámajícími se nehty, opět vám napomůže kolagen. Mnoho žen uvedlo, že po užívání kolagenu se jim nehty zpevnily natolik, že mohli přestat chodit na umělé nehty a upravovat si své přírodní. Pokud si nehty lakujete doma, věřte, že i lak vám nyní bude lépe držet.