Levné, ale přitom efektivní svícení je výbojkami

Kdo by neznal staré a dobré výbojky? Příkladem jsou zářivky, což je označení pro rtuťové nízkotlaké výbojky. Právě ty jsou hojně používané napříč celým sektorem. Najdete je nejenom ve školách či domácnostech, ale také v průmyslových podnicích či třeba jako osvětlení pouličních prostor, podchodů a podobně. Jde tedy o významný zdroj světla, který může přímo konkurovat žárovkám, a to nejenom těch starým vláknovým, ale také těm moderním, pracující s LED technologií.

osvětlení

Efektivní, avšak s důrazem na správný výběr

Abyste mohli uznat pravou podstatu a výhody výbojky, měli byste si vědět rady s výběrem. Výběr výbojky není vůbec jednoduchý, a to především proto, že je k dispozici mnoho různých typů:

  • Nízkotlaké = rtuťové a sodíkové
  • Vysokotlaké = sodíkové, halogenidové, rtuťové

Při výběru je nutné přemýšlet nejenom nad tím, k jakým účelům budete tento zdroj světla potřebovat, ale také zamyšlení se nad tím, jakou barvu světla vyžadujete či jaký typ záření si můžete vůbec dovolit. Když si dáte na čas a nebudete při výběru spěchat, máte vysokou šanci na to, že vyberete vskutku správně.

lampa pouliční

Úspěch závisí na vašich znalostech

Možná si myslíte, že je to přeceněné, že výběr přece není tak složitý. Opak je však pravdou, když to myslíte s výběrem opravdu vážně a nechcete nic zanedbat. Jeden typ tohoto zdroje sětla se totiž hodí na venkovní aplikace, a to například pro osvětlení výloh, jiný typ se bude hodit na osvětlení ulic nebo třeba skladových prostor. Je to tedy taková malá věda vybrat takový zdroj světla, který bude stoprocentně vyhovovat.
Naštěstí pro vás je možné nechat si poradit specialisty, kteří vám poskytnou své cenné zkušenosti. Ty jsou získávány nejenom prodejem, ale také zpětnou vazbou od zákazníků, kteří si dané produkty pochvalují nebo naopak. Samotný výběr pak budete realizovat v sortimentu značek jako je Philips nebo Osram.

Nezařazené